Přeskočit na hlavní obsah

Když na jaře padá déšť...

Dneska ráno jsme se probudili do jarního deštivého dne. Ze začátku to vypadalo, že  bude deštivý čtvrtek, ale naštěstí se mraky umoudřily, sluníčko nabralo na síle a teď je venku nádherně.

Miluji jaro. Je to jako když stoupáte vzhůru. Jako když se odrazíte od dna. Když z chladné pochmurné zimy se rodí pozitivní jaro. Teploty pozvolna stoupají, vrstvy oblečení se postupně sundávají, příroda se zelená, rodí se spoustu nového... objevují se první kvítky, sněženky, petrklíče, fialky a všechno je tak krásně barevné. 


Když jsem byla malá chodila jsem s mamčou každý jaro trhat do vázičky petrklíče a fialky. Ta vůně fialek zůstane navždy v mé paměti, je to něco na co nikdy asi nezapomenu. Na chatě jsme zase měli louku kde rostly narcisky. vždycky se našel důvod vyzdobit si byt kytičkou. Přinést trochu toho jara i k nám domů. A to mi zůstalo dodnes. Miluji ten pocit, že mám doma kousek jarní barevné přírody, ať už jsou to fialky v miniaturní vázičce, čerstvě natrhaná kytice narcisek, koupené tulipány nebo třeba chryzantéma v květináči. 


Jako malá jsem na jaře pletla věnečky z pampelišek. Ani nevím jestli to "dnešní" holčičky ještě umí... Ruce hnědé od mléka co vytékalo z utrženého stonku, ale hlavně že jsme byly za princezny.


A čím jsem začala, tím také svůj článek ukončím :) k jaru neodmyslitelně patří déšť. Kdyby nebyl, nic by nekvetlo. Mám pocit že déšť začíná být něčím vzácným, vlastně bych možná na ruce jedné ruky spočítala, kolik bylo za posledních pár let normálních dešťů. Ano v létě prší, jsou bouřky, bouřky z tepla. Z extrému do extrému. Zem je vysušená a na ni se vylije obrovské množství vody a způsobí to vždycky nějakou katastrofu. Včera jsem po dlouhé době zažila příjemný jarní déšť :) jako dítě jsme při takovém dešti tančily bosé v trávě :) dneska už jsem na to stará :) asi by si lidé klepali na čelo. 


Tento článek je v podstatě o ničem a zároveň o spoustě věcech. Lidé by si měli zase všímat maličkostí a užívat a dělat si radost... Krásný (aspoň v Olomouci) slunečný jarní den Vám přeji :) 


Vkládám pár foteček jara u nás doma:

Komentáře

  1. Baru, moc hezky napsané, krásný den od nás z Boleslavi, kde je den uplakaný a zachmuřený!

    OdpovědětVymazat
  2. Raduško, děkuji mockrát a přeji, aby zítra bylo lépe i v Boleslavi :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12