Přeskočit na hlavní obsah

Neusiedl am See


Včera večer jsem probírala fotky a narazila na složku z loňského výletu k rakouskému jezeru Neusiedl am See.
Nemohla jsem vás o ně ochudit. Sice jsem spíše fotila nás než prostředí, ale našla jsem i pár fotek, aby jste si dovedli představit, jaký je to ráj.


Tento výlet vymyslela moje kamarádka Peťa. Jednoho dne mi poslala odkaz a říká mi "zlato pojedeme tam na výlet?". A já říkám: "tak jo, příští víkend". A příští víkend jsme vyrazili na cestu. Protože od nás je to kapku z ruky na jednodenní výlet, tak jsme v pátek dorazili do Znojma, kde máme rodinu, přespali a v sobotu ráno vyrazili směr Rakousko.


Cesta trvala tuším tři hodiny, ovšem po rakouské dálnici se jelo jako po másle, takže to byla rychlovka. Ani nedokážu popsat ten pocit, když jsme dorazili na místo. Krásný výhled na něco famózního. Matýsek byl fascinovaný kamínkama, které házel do vody, prostorem, ve kterém se mohl vyblbnout a molo s majákem bylo naprosto nejlepší.


Už vymýšlíme, za jakou krásou se vydáme letos na podzim. A vám doporučuji, jestli to nemáte přes celou republiku, určitě se tam zajeďte podívat. Nebudete litovat.


Přeji vám krásný zbytek dne, příjemně strávený víkend a přikládám jednu vzpomínkovou fotku :)
Barča

Komentáře

 1. Bohužel, přes celou republiku to mám :( Ale je to paráda, to se musí nechat!! A ačkoli Vás neznám, poslední fotka je opravdu krásná :)

  Hezký večer,
  skills-of-art.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Ja mám jazero Neusiedler See celkom blízko, preto som tam bola už viackrát. Miesto s majákom sa volá Podersdorf :-)
  http://napotulkachsvetom.blogspot.sk/2012/11/pri-majaku-v-podersdorfe.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dany děkuji. Já doufám, že se tam zase brzy podíváme. Krásné podzimní dny Barča

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je