dneska u nás bylo pěkně škaredě. Od rána pršelo a pršelo a pršelo. Přiznávám se, že jsem byla líná a nic se mi nechtělo. Celé dopoledne jsem seděla u počítače a nic nedělala. Tupě hleděla a ztrácela čas. Pak mě to tak nějak přešlo, a tak jsem se rozhodla, že pro vás aspoň nafotím jablečný koláč, který jsem upekla.
Zaujal mě protože je opravdu netradiční. Je bez těsta. Takže jsem byla taková navyklaná a měla strašně moc velkou potřebu jej vyzkoušet. Recept jsem objevila na blogu mé kamarádky Radušky.
Koláč jsem dělala do velké koláčové formy a tudíž jsem si malinko pozměnila množství.
Potřebovala jsem
- 375 g polohrubé mouky
- 180 g cukru
- 1,5 lžíce vanilkového cukru
- 200 g másla
- 2 kávové lžičky skořice
- 600 g jablek
- mandle, rozinky - dle libosti
Jablka si oloupeme, zbavíme jadřinců a nastrouháme nahrubo. Přidáme skořici a mandle nebo rozinky. V misce si smícháme mouku a cukr. Formu jsem si vymazala máslem, nasypala jednu třetinu množství mouky s cukrem, na ni dala jablka, a nasypala zbytek mouky. Nakonec nahoru nakrájíme plátky másla a vložíme do trouby rozehřáté na 150°C a pečeme dozlatova.
Takže pokud máte rádi jablečné moučníky, jako je štrůdl, určitě vyzkoušejte. Já jej příště zkusím se švestkami. Celkem se na něj těším :)
Mějte krásný večer Barča
Kolacik je vyborny. Prave sa pecie uz jeho druhy kamarat :)
OdpovědětVymazatAC544822EB
OdpovědětVymazatTakipçi Satın Al
TT Ücretsiz Beğeni
İndirim Kodu
OdpovědětVymazatTürk edebiyatında ve dünya edebiyatında pek çok roman, zamanla okuyucuların kalbinde yer edinmiştir. Bu romanlar arasında özellikle en çok okunan romanlar listesinde yer alanlar, hem hikaye anlatımı hem de karakter gelişimi açısından öne çıkar. Bu eserler, farklı dönemlerde ve kültürlerde yazılmış olsa da, ortak noktaları okuyucuya unutulmaz deneyimler sunmalarıdır. İnsanlar genellikle bu romanları, hayatın farklı yönlerini anlamak ve yeni dünyalar keşfetmek için tercih eder. Sonuç olarak, bu en çok okunan romanlar listesi, edebiyatın evrensel gücünü ve anlatım zenginliğini gözler önüne ser