neděle 7. prosince 2014

2. adventní neděle


Ahoj už jsem tady zase :)

Dneska podruhé, ale vzhledem k tomu, že jsem vám nepopřála první adventní neděli a ani se nepochlubila mým adventním věnečkem, musela jsem to stihnout alespoň dneska. Sice pozdě, ale přece. Dříve jsem se k tomu vážně nedostala. Štěpka je stále protivka, sice už nemá teplotu, ale protivnost mu zůstala. Odpoledne jsem udělala dva druhy cukroví, umyla klukům v pokojíčku okno, nazdobila ho. Pak jsem jim ještě udělala krásný svícínek, u kterého dneska usínali. Zítra vám jej nafotím jako tip na tvoření s dětma. Byl to momentální nápad, ale mně i klukům se výsledek moc líbí.


Dnes jsme tedy asi jako většina z vás zapálili s dětmi druhou adventní svíčku. Druhá adventní svíčka symbolizuje naději. Svíčky na věnci by se měly zapalovat proti směru hodinových ručiček. Každá barva má také svou symboliku, ale v dnešní době se lidé spíše přiklání k trendům nebo ladí věnce do barvy interiéru svého hnízdečka.


U nás je letos, stejně jako loni, v převaze barva bílá, fuchsiová s přírodními tóny. Já osobně nemusím věnec z větviček. Dělá to nepořádek a ani se mi to moc nelíbí. Ale nesmí u nás chybět jehličí v ovocné míse - tam jej mám ráda. Krásně provoní byt.


Už se mám to pomalu, ale jistě blíží, nějak pořád nemůžu uvěřit, že už jen několik dní. Když se rozhlídnu a vidím všude ten nepořádek :D. Když otevřu diář a vidím tam ty zakázky. Když přijdu do kuchyně a všude je mouka :D (no všude ne, ale já ji všude vidím)... Přeji vám krásný a klidný zbytek nedělního večera a hlavně... no stress, jsou to jen Vánoce :)

Barča   


8 komentářů:

 1. Baru a to se ještě nebudeš přes Vánoce stěhovat :-) cukroví jsem objednala a kde bude štědrovečerní večeře zatím netuším. Truhlář nám slíbil dodělat kuchyni do vánoc. Takže stres mám ale říkám si že snad to zvládnem a třeba budou tyhle vánoce nezapomenutelný

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jee Marti takze konecne jdete do vetsiho? To mam radost. To mas fuk. Tak si je o 2 dny treba posunete. Hlavne ze budete spolu a ze se to otaci k lepsimu. Mam radost. Tak to co nejlepe zvladnete :* B.

   Vymazat
 2. Moc hezký věnec já trochu peču a bordel mám taky všude Měj se hezky Hodí se ti ty věci z výměny někam do bytu.?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evičko, jdu hned pisnou mailík, promin, nestíhááááám :(

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janičko, moc děkuji. Ten odkaz u tebe mi stále nefunguje :( nedostanu se k tomu, proto děkuji za mailík tady B.

   Vymazat
  2. Baruš, jenom jsem smazala svůj komentík, protože jsem nechtěla online nechávat můj email :) hezký večer, Jana

   Vymazat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Jarní háčkovaná halenka

 Krásné březnové odpoledne, šikulky,  měla bych vám asi psát více článků přímo sem na blog. Všechno vám strkám do skupinky, ale ne každý tam...