Přeskočit na hlavní obsah

Vánoční srdceMezi typické vánoční tvary patří hvězda, stromeček nebo třeba sněhulák. Ale co srdce? Typicky vánoční to není. Ale když se mu dá správný kabátek, mohly by ho vánoční tvary vzít do party. 
Mám pro vás další vánoční rychlovku.
Chtěla jsem jako dáreček udělat srdce, ale přišlo mi málo vánoční. A potom mne napadlo na něj vyšít sněhovou vločku. Myslím, že to vypadá moc hezky a hlavně se mi na těch vločkách líbí ta jejich nepravidelnost. Na každém srdíčku je vločka malinko jiná, protože pokaždé se netrefíte do stejného místa.


Jak na ně?

Potřebujete jakoukoliv bavlněnou přízi (Catty, Camila, Catanie, Limone apod. ), háček č. 2,5 pokud hodně utahujete, sáhněte raději po trojce. 

1. řada - uháčkujeme si 2 řo a do prvního řo uděláme 3 ks, otočíme a uděláme 1 řo (háčkujeme na konci každé řady)
2. - 3. řada - háčkujeme do každého ks (3 ks)
4. řada - zdvojíme první a poslední ks (5 ks)
5. - 6. řada - háčkujeme do každého ks (5 ks)
7. řada - zdvojíme první a poslední ks (7 ks)
8. - 9. řada - háčkujeme do každého ks (7 ks)
10. řada - zdvojíme první a poslední ks (9 ks)
11. - 12. řada - háčkujeme do každého ks (9 ks)
13. řada - uháčkujeme si 4 ks, otočíme a uděláme 1 řo
14. řada - první ks vynecháme a uháčkujeme 3 ks, otočíme a uděláme 1 řo
15. řada - první ks vynecháme a uháčkujeme 2 řo, práci ukončíme a zapošijeme

Druhý oblouček háčkujeme stejně jako řadu 13. - 15. Otočíme si srdíčko tak abychom měli hotový oblouček vpravo. Vynecháme 1 ks od obloučku a 4 ks vám vyjdou přesně do konce řady. Poté háčkujeme stejně jako řadu 14. a 15. Práci ukončíme a zapošijeme.

Nyní celé srdíčko obháčkujeme. Začala jsem na špičce, uháčkovala 3 řo a poté už háčkovala kolem dokola. Mezi obloučky do toho volného ks jsem háčkovala pouze pevné oko.

Nakonec si přízi rozdělíme podélně (příze je stáčená ze 4 nitek, takže budeme mít 2 a 2 u sebe) nebo můžete vyšívat vyšívací bavlnkou a vyšijeme vločku.


To je vše. Srdíčko je na světě. Mezi obloučky jsem protáhla nitku na zavěšení.

Snad je vše pochopitelné a srdíčka se zadaří. Kdyby něco, jsem tu pro vás. A teď už dobrou noc (i když pro většinu z vás spíše DOBRÉ RÁNKO :) 


Krásný den Barča


Komentáře

 1. Jéj, to je krásne, ani neviete ako mi pomáhate. Dakujem, dakujem...Som zaciatocnik a práve hackujem staršiemu synovi na vianocne trhy ozdobky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ať se ozdůbky povedou a synek z nich má radost a také ti, co je koupí :) Barča

   Vymazat
 2. Moc hezké, určitě si nějaké uháčkuju podle Vašeho návodu...hezký den. Lenka

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je