Přeskočit na hlavní obsah

Růže


Krásné ráno motalinky,

 dneska vám vkládám návod na háčkované růžičky. Já si je udělala do misky na stůl v podzimních barvách, ale protože mi přišla neposečená tráva na naší zahradě kouzelně barevná, fotky vznikly v trávě.

Růžičky jsou jednoduché, zvládne je každá z vás, i začátečnice. Budete potřebovat háček 2,5, bavlněnou přízi (Nela, Camilla, Catanie, Limone, Catty), jehlu na zapošití, nůžky.

po ... pevné oko
řo ... řetízkové oko
ks ... krátký sloupek
ds ... dlouhý sloupek


A pak už jedete vše podle nákresu. Já jsem si uháčkovala 42 řo, do 4. řo od háčku jsem udělala ds, jedno řo vynechala a do dalšího řo háčkovala (ds + řo + ds), opět jedno řo vynechala a opakovala (ds + řo + ds). A tak jsem postupovala až do konce řady, končit by jste měly dlouhým sloupkem.

Uděláme 2 řo, práci otočíme, uháčkujeme pod řo z předchozí řady ds + řo + ds. A od této chvíle už háčkujeme vždy pod řo z předchozí řady (2 ds + řo + 2 ds) opakujeme do konce řady.

Práci opět otočíme, já si po přešla do mezery pod řo a uháčkovala 2 řo, do stejného místa 7 ds (v nákresu jich je více, podle mě to není třeba, záleží na vás), uděláme ks pod ds z předchozí řady a háčkujeme 8 ds pod řo z předchozí řady. Tímto způsobem pokračujeme do konce.

Práci ukončíme po, protáhneme, a přízi ustřihneme a zapošijeme. Ustřihneme si delší nit na vytvarování růžičky, upevníme na začátku a pásek začneme pomalu stáčet spirálovitě a přichytávat jehlou a nití tak, aby se nám růže nerozpadla. Na konci práci ukončíme a zapošijeme.

Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Jako pomocníka máte schéma. Přeji vám, aby se vám růžičky povedly a krásný zbytek dne :)


Komentáře

 1. Baru, máš květinky moc pěkné, já je takové hezké nikdy nemám, nevím jestli je nedělám málo dlouhé nebo co. Tak zkusím ještě další. Do misky na stůl - parádní nápad.
  hezký den Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, zkus, uvidíš, určitě dej vědět, myslím, že těch 42 řo na začátku je tak akorát Barča

   Vymazat
 2. Jsou moc hezké, taky bych to chtěla někdy vyzkoušet. Snad bude někdy čas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U růžiček je výhoda, že nezaberou moc času, třeba si chvilku najdete :) Barča

   Vymazat
 3. Náhodou jsem narazila na tvůj blog a je moc pěkný růže moc hezké také jsem to jednou tak fotila Měj se Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi dekuji za chvalu ;) jsem rada ze se ti libi blog :) krasny den Barca

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12