Přeskočit na hlavní obsah

Podzimní růže


Krásný nedělní večer,

zdravím vás po náročném víkendu. Myslela jsem si, že zvládnu dát články, ale nezadařilo se. Bylo toho na mě nějak moc :). Téměř jsem se nezastavila. Večer jsem ještě žehlila a dostala jsem se ke psaní až teď. Chvilku jsem přemýšlela, čemu dnešní článek věnuji a nakonec jsem se rozhodla, že se vrátím k sobotnímu dopoledni, kdy mě mamka poprosila, jestli bych jí nenaučila, jak se dělají růže z listí. Dělala jsem je poprvé snad před šesti lety. Mamka ode mne dostala tenkrát kytku k narozeninám. Přiznám se, že od té doby jsem je nedělala, ale to je asi věc, která se nezapomíná. Věřím, že mnohé z vás je znáte. A kdo ne, určitě růže zkuste. Je to rychlé, jednoduché a krásně naladí podzimní atmosférou. 

Návod, který vám vkládám je stažený z internetu, protože jsem s sebou neměla foťák a nemohla jsem návod nafotit, ale je krásně srozumitelný. 


Důležité je, aby jste lístek v místě ohybu nezlomili a snažili jste se naopak, aby byl co nejvíce ten sklad volný (nadýchaný). Já růžičky motám od kraje ke kraji, na fotce přehýbají pouze střed. Krásně kolem dokola prostě přikládejte lístky a volně namotávejte. 

Když už se vám zdá, že máte růži dostatečně velkou, vezměte nit, přichytněte prstem začátek nitě a několikrát omotejte kolem dokola v místě, kde držíte lístky pohromadě (musíte pevně utahovat, aby se nit jakoby vryla do listů), poté nit utrhnu - nezavazuji, není potřeba. Stonek nedělám, pouze zastřihnu stopky do stejné délky.

V sobotu jsem udělala 7 růžiček, dala k sobě a místo "manžety" jsem použila krásně barevné listy. Nakonec jsem zaběhla ven pro pár šípků a nějaké traviny a kytku dozdobila. Vše jsem spojila nití a kytička byla na světě :)

Myslím, že kdo máte starší děti, určitě je můžete zapojit. Školáci určitě už růže zvládnou. My to měli jako tvořivé rodinné dopoledne :). Tvořila jsem já, Matýsek, moje mamka, moje babička a dokonce i její přítel :)

 Fotky jsou jen z mobilu, ale snad aspoň pro představu stačí.
Přeji vám krásný zbytek neděle
Barča
Komentáře

 1. je to nádherné určitě to zkusím děkuji za nápad..Marie

  OdpovědětVymazat
 2. Maruško mockrát děkuji. Budu držet palečky, ať se povedou. Barča

  OdpovědětVymazat
 3. Baru, krásný je máš. Já jsem si takhle vyzdobila z listových růžiček jeden celý truhlík, ale už je to taky pár let. Tak si to asi letos zopakuju.
  krásný den a nový týden Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máji, děkuji za chválu, no, já snad ani letos ty podzimní truhlíky nestihnu :D uvidíme, ale potřebovala bych ty dny nějak nafouknout :D krásný týden i tobě Barča

   Vymazat
  2. ani nemluv, mám tolik plánů a tak málo času na ně. Ale hroutit se z toho nebudem ne?

   Vymazat
  3. času stále a všem stejně, ale ještě tak troje ruce by to chtělo :D hroutit neeee

   Vymazat
 4. Baru máš je hezké. Děkuji za nápad. Dělala jsem s Verunkou a moc ji to bavilo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evicko moc dekuji. Jsem rada ze jsem vas inspirovala :) pekny den Barca

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je