Přeskočit na hlavní obsah

Dolní Morava

Krásný večer,

zdravím vás po (pro mne) úžasném víkendu. V pátek jsme odjeli se známýma na Dolní Moravu. Ubytovaní jsme byli na chatě Terezka. Byli jsme tam již podruhé a tudíž jsme věděli, do čeho jdeme. Musím říci, že pokoje byly naprosto dokonalé. Vše čisté, nové, upravené, prostorné. Paní z recepce příjemná, ochotná. Prostředí kolem krásné a zážitků, nesčetné množství.

Na ubytování se můžete podívat ZDE.
V sobotu jsme se vydali s dětmi (bylo jich 6) po stopách Barbuchy. Kdy náš kamarád Tomáš udělal dětem lesní bojovku po stopách neznámého strašidla. Pravdou je, že jsme chytly s kámoškou několik ran šiškami, když na nás děti schované za stromy zaútočily. Ale děti byly nadšené. Hra pro ně byla vzrušující, bojovná a tajemná. Přestávku jsme si udělali v dětském zábavném parku na trampolínách, skákacím hradu a dalších všemožných atrakcích. Vyblbli jsme se i my dospělí. Nakonec si děti vyzkoušely horolezecké stěny a lezecké žebříky.

Poté, co se vyřádily děti, přišla na řadu další "zábava" :). Přiznám se, že jsem ji vyburcovala tak trošku já. Ale všichni zúčastnění šli do toho dobrovolně a bez mučení. Překonání sebe sama v lanovém parku. Šli jsme tři a všichni jsme měli premiéru. A všichni tři (protože nejsme přece žádné máčky) jsme šli rovnou na tu nejtěžší trasu. Na černou. Přiznám se, že mi dala zabrat. Pán nás sice upozorňoval, že černá je převážně pro ty, co už to jednou šli a hlavně že je fyzicky dost náročná. Ale dokud člověk neochutná, neuvěří. Znáte to.


Zážitek to byl nevšední. Jedinečný. Vzrušující a rozhodně plný adrenalinu. Fyzicky jsem byla totálně vyčerpaná. Ruce mě bolely jako nikdy předtím. V nejvyšším bodě jsem byla 15 metrů nad zemí, ale to mi zas až tak moc nevadilo. Přiznám se, že mi ten pohled zespodu přišel mnohem horší než z vrchu. Musela jsem mnohdy překonávat sama sebe. Ruce od těch provazů mě bolí ještě teď.

Dnešní ráno, hned poté, co jsme se sbalili, vyrazili jsme směr bobová dráha. Děti se na ni neskutečně těšily, počasí bylo naprosto dokonalé, nic nám nebránilo. Musím říct, že bobovka na Dolní Moravě je opravdu na zážitky. Když člověk nebrzdí a nechá volný spád, je to super adrenalin, i když jedete třeba po patnácté. Má velké zatáčky a je dlouhá. Sluníčko nás vyhřívalo při jízdě nahoru, podzim a výhled jako na dlani.


A protože dneska bylo opravdu krásně, rozhodli jsme se ještě dát si kávu na dětském venkovním hřišti, kde se děti "dorazily". Všechny při zpáteční cestě zpět v autech usnuly.

Tímto bych chtěla poděkovat oběma rodinám, které mohli s námi tento víkend strávit a podíleli se tak na jeho dokonalosti. Opravdu to bude něco, co na dlouho zůstane v našich srdcích a myšlenkách :)
děkujeme :-*


A jaký jste měli víkend vy?
Krásný zbytek neděle přeje Barča
Komentáře

  1. uzasny clanek, vypada na to nejbajecnejsi vikend :) Aneta

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Anet děkuji, opravdu to byl ten nej víkend :) Barča

      Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je