úterý 9. listopadu 2021

Háčkovaná čepice


 

Krásné odpoledne :)

Pokud chcete, aby vám nic neuniklo, sledujte FB skupinku nebo Instagram 

Dneska pro vás sepíšu jeden "restík". Věci naháčkované, ale nikdo nechce sepisovat návody :)

Tak dneska aspoň jeden. 

Nedávno jsme řešily, jaký vzorek vybrat na přízi Tulip od VlnaHep .  Já myslím, že tento jí moc sluší. Čepička je akorát tlustá a není tvrdá. 

Použila jsem háček 4,5

Čepička se háčkuje v řadách tam a zpátky - do tvaru obdélníku (spíš lichoběžníku) a nakonec se sešije kratšíma stranama k sobě . 


Já jsem háčkovala čepičku na velikost cca 52- 55cm a 20cm na výšku.Použité zkratky:

řo ... řetízkové oko

po ... pevné oko 

npo ... nahozené pevné oko 


Čepička se háčkuje z nahozených pevných ok. Ze začátku se vám můžou háčkovat těžko, ale nebojte se, ruka si zvykne :) a uvidíte, že vzorek je velmi jednoduchý.

Začátek nahozeného pevného oka se v podstatě háčkuje jako polodlouhý sloupek, ale chybí poslední nahození a pouze se jako pevné oko protáhne. 

1. řada - uháčkujeme si 40 řo na konci se vracíme zpátky tak, že do 3. oka od háčku háčkujeme do každého oka 1 npo, otočíme 

2. řada - uháčkujeme si 1 řo, do každého oka háčkujeme 1 npo, do posledních 4 ok háčkujeme jenom po, otočíme

3. řada - uháčkujeme si 1řo, do prvních 4 ok háčkujeme po jednom po, poté do každého dalšího oka háčkujeme npo, otočíme 

Řady 2 a 3 opakujeme až do požadované délky. Místo, kde je obdélník užší, patří nahoru. Spodní stranu obháčkujeme krátkými sloupky. Poté obě kratší strany sešijeme k sobě.  Vrch čepice prošijeme cik cak a stáhneme co nejvíce k sobě. Já jsem nahoru našila bambuli.Čepička je jednoduchá a krásná. 

Dokonce je to opět unisex vzorek. Kdybyste si nevěděly rady, určitě napište. Pokud vám bude nahozené pevné oko dělat nějaký větší problém, zkusím vám natočit krátké video. 

Mějte se krásně a ať vám to pěkně háčkuje :)

1 komentář:

  1. Holes drilling in stable metallic for automobile, aerospace, and different industries are probably the most frequent use of this machining. Some of Direct CNC such merchandise could embrace turning wheel hubs, custom shafts, gear blanks, and extra. Typically, these work heads are positioned over a worktable, where a component is mounted or mounted. It enables doing several of} successive operations concurrently. Drilling is considered a regularly wanted operation, which may be utilized to various materials from metallic to foams.

    OdpovědětVymazat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Háčkované tulipány

Krásné pondělí, šikulky,  před pár týdny jsem vám slíbila návod na háčkované tulipány.  Holky, ten čas tak strašně moc letí.  Já nic nestíhá...