čtvrtek 19. května 2016

Další projekt, tentokrát číslo pět


Je to tady. Sice jsem vám slíbila rozluštění včera, ale časově jsem to nezvládla. A přiznám se, že kdybych vám to neslíbila, tak to nedám ani dneska. Únava mne zmáhá, hlavu mám jak střep, tak doufám, že neudělám nikde žádnou chybku. A hned poté, co článek dopíšu, padnu.

Takže.... rozluštění hádanky?  Děkuji všem, které jste hádaly. Jsem moc ráda. Správná odpověď byla, že na fotce je .... pončo :)

Tak jdeme na to. Každý zvládne, protože použité jsou pouze dlouhé sloupky. Takže nechci slyšet žádné výmluvy a doufám, že tento měsíc dostanu co nejvíce mailů :)

Já dělala na roční holčičku, takže velikost si budete muset přizpůsobit, ale nepochybuji, že byste to nezvládly. Použila jsem přízi Mercan (dvojitě) a háček 4,5, ale vy použijte jakoukoliv máte rádi. Pro ty, co háčkují něco takového poprvé, doporučuji měkčí přízi.

1. Začínala jsem na 64 + 4 řetízková oka ( tohle si musíte odpočítat dle velikosti ponča a háčku každopádně vždy to výsledné číslo musí být dělitelné 4ma. A ty +4 jsou na rozháčkovávání oka ;) Uháčkujeme  celou řadu ks a oba konce spojíme pevným okem. Nyní začneme rozšiřovat.
2. V mém případě to bylo 16 DS, do 17tého DS háčkujeme 3 DS, dalších 16 DS a do dalšího opět 3 DS - řadu končíme 3 DS do posledního oka. První řadu máme hotovou. Ukončíme pevním okem
3. od této řady budeme vše už jen opakovat. Vždy přidáváme v prostředním DS z trojce z předchozí řady.  Na konci řady nám vznikne takový atyp. V každé řadě se přidá 1 DS před pevným okem. TZN že šev půjde jakoby doleva, ale není to poznatHáčkujete tak dlouho až máte požadovanou délku ponča. Já jsem poslední řadu uháčkovala polodlouhým sloupkem. Ozdobte dle libosti :) 

Přikládám ještě rychle načtvtnuté schéma jak přidávat. Opět již klasické tři podmínky:

 • aby výrobek, který mi pošlete byl váš (ne od někoho "ukradený"
 • aby fotka měla prezentovatelnou úroveň - tzn nerozmazaná, hezky viditelná (úhel pohledu a to, jestli nafotíte šátek na stole nebo na sobě není důležitý :)
 • uveďte své jméno (na to nezapomínejteeee prosíííím !!!! )
Takže:
Vy, co se chcete projektu účastnit, můžete posílat vaše fotečky na emailovou adresu: projekty-bandorka@email.czAni nevíte, jak moc se těším na vaše dílka. A aby měly šanci i ty pomalejší, nechám vám na to celý měsíc. Tzn. do 20.6. 2016 !

P.S. Snad je vše pochopitelné a bez chyb. Jdu padnout únavou.

Přeji vám krásné tvoření a dobrou noc :)
Barča
8 komentářů:

 1. Baru opět moc pěkný projekt, ale poněvadž jsem právě doháčkovala pončo pro naši malou princeznu a velké pončo pro mne další teď uháčkovat nebudu. Není pro koho bohužel☺Vnučce jsem uháčkovala pončo i s rukávky..... Můžu poslat fotky,i když už mám hotovo dřív??? Měj se moc hezky a odpočívej☺Z❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni a jak jste hackovala ponco s rukavy??? Dekuji!

   Vymazat
  2. Je pravda, že jsem je dělala od oka, ale podle fotek je to poznat. Moje stránky jsou zdenicka. eu.Z❤

   Vymazat
  3. Barunko doufám, že ti nevadilo, že tu u tebe úřaduji☺
   Měj se se moc hezky. Z❤. (zdenicka.eu )

   Vymazat
  4. Zdeni, proc by mi to melo vadit 😘 pokud je to ponco stejneho typu tak urcite posli. Nevadi to :) jinak dekuji za pochvalu :)

   Vymazat
 2. Super,malá zrovna pončo chce, tak se mi to moooc hodí ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Adventní háčkování a adventní šátek

Krásné páteční odpoledne šikulky,  jak jistě všechny víme a vnímáme, tak ten předvánoční čas pro nás pro ženy je velmi náročný. Ty z vás, kt...