Přeskočit na hlavní obsah

Další projekt, tentokrát číslo pět


Je to tady. Sice jsem vám slíbila rozluštění včera, ale časově jsem to nezvládla. A přiznám se, že kdybych vám to neslíbila, tak to nedám ani dneska. Únava mne zmáhá, hlavu mám jak střep, tak doufám, že neudělám nikde žádnou chybku. A hned poté, co článek dopíšu, padnu.

Takže.... rozluštění hádanky?  Děkuji všem, které jste hádaly. Jsem moc ráda. Správná odpověď byla, že na fotce je .... pončo :)

Tak jdeme na to. Každý zvládne, protože použité jsou pouze dlouhé sloupky. Takže nechci slyšet žádné výmluvy a doufám, že tento měsíc dostanu co nejvíce mailů :)

Já dělala na roční holčičku, takže velikost si budete muset přizpůsobit, ale nepochybuji, že byste to nezvládly. Použila jsem přízi Mercan (dvojitě) a háček 4,5, ale vy použijte jakoukoliv máte rádi. Pro ty, co háčkují něco takového poprvé, doporučuji měkčí přízi.

1. Začínala jsem na 64 + 4 řetízková oka ( tohle si musíte odpočítat dle velikosti ponča a háčku každopádně vždy to výsledné číslo musí být dělitelné 4ma. A ty +4 jsou na rozháčkovávání oka ;) Uháčkujeme  celou řadu ks a oba konce spojíme pevným okem. Nyní začneme rozšiřovat.
2. V mém případě to bylo 16 DS, do 17tého DS háčkujeme 3 DS, dalších 16 DS a do dalšího opět 3 DS - řadu končíme 3 DS do posledního oka. První řadu máme hotovou. Ukončíme pevním okem
3. od této řady budeme vše už jen opakovat. Vždy přidáváme v prostředním DS z trojce z předchozí řady.  Na konci řady nám vznikne takový atyp. V každé řadě se přidá 1 DS před pevným okem. TZN že šev půjde jakoby doleva, ale není to poznatHáčkujete tak dlouho až máte požadovanou délku ponča. Já jsem poslední řadu uháčkovala polodlouhým sloupkem. Ozdobte dle libosti :) 

Přikládám ještě rychle načtvtnuté schéma jak přidávat. Opět již klasické tři podmínky:

 • aby výrobek, který mi pošlete byl váš (ne od někoho "ukradený"
 • aby fotka měla prezentovatelnou úroveň - tzn nerozmazaná, hezky viditelná (úhel pohledu a to, jestli nafotíte šátek na stole nebo na sobě není důležitý :)
 • uveďte své jméno (na to nezapomínejteeee prosíííím !!!! )
Takže:
Vy, co se chcete projektu účastnit, můžete posílat vaše fotečky na emailovou adresu: projekty-bandorka@email.czAni nevíte, jak moc se těším na vaše dílka. A aby měly šanci i ty pomalejší, nechám vám na to celý měsíc. Tzn. do 20.6. 2016 !

P.S. Snad je vše pochopitelné a bez chyb. Jdu padnout únavou.

Přeji vám krásné tvoření a dobrou noc :)
Barča
Komentáře

 1. Baru opět moc pěkný projekt, ale poněvadž jsem právě doháčkovala pončo pro naši malou princeznu a velké pončo pro mne další teď uháčkovat nebudu. Není pro koho bohužel☺Vnučce jsem uháčkovala pončo i s rukávky..... Můžu poslat fotky,i když už mám hotovo dřív??? Měj se moc hezky a odpočívej☺Z❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni a jak jste hackovala ponco s rukavy??? Dekuji!

   Vymazat
  2. Je pravda, že jsem je dělala od oka, ale podle fotek je to poznat. Moje stránky jsou zdenicka. eu.Z❤

   Vymazat
  3. Barunko doufám, že ti nevadilo, že tu u tebe úřaduji☺
   Měj se se moc hezky. Z❤. (zdenicka.eu )

   Vymazat
  4. Zdeni, proc by mi to melo vadit 😘 pokud je to ponco stejneho typu tak urcite posli. Nevadi to :) jinak dekuji za pochvalu :)

   Vymazat
 2. Super,malá zrovna pončo chce, tak se mi to moooc hodí ;)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je