Přeskočit na hlavní obsah

Krásný večer


Tak jsem si původně myslela, že dneska vložím návod na háčkované hvězdičky, ale nějak jsem to nestihla. Přišel podzim a s ním spousta práce. Nevím, kde mi hlava stojí, dneska v noci jsem spala tři hodiny ( nějak jsem si odvykla) a jsem celý den jak pytlem praštěná. Ale asi si budu muset zvyknout, jestli chci všechno stíhat :).

Proto jsem si uvařila černý čaj s cukrem a citrónem, který je mou velkou závislostí, zapálila jsem si svíčky, zalezla pod peřinu a rozhodla se, že napíšu článek aspoň o tom, jak se cítím. Hned potom vezmu háček a ještě dneska začnu čepičku ve které budou hrát hlavní roli bílá a černá.


Jak už jsem psala výše, háčkem mi pomalu, ale jistě, přirůstá k ruce. Tím se začínají zcela tradičně ozývat má záda. Už asi 14 dní mám skřípnutý sval mezi lopatkama, který ne a ne povolit a dneska jsem si natáhla rameno :D. Normálně bych to nikomu nevěřila, ale kdybych posilovala, bolelo by mě to úplně stejně. Mám normálně namoženou pravou stranu zad...  (jen doufám, že se mi nikdo z vás nebude smát :D :D :D ).


Pomaličku se s vámi loučím. Zítra se můžete tedy těšit na návod na hvězdičky a taky na mandlové rohlíky, které se právě pečou. Přeji vám příjemný večer... jak ho trávíte dneska vy? 
A kdo jdete spát, tak krásnou a klidnou dobrou noc
Barča


Komentáře

 1. Baru, já se ti teda nesměju vůbec, protože jsem včera musela akutně navštívit kamaráda maséra, jsem totálně zablokovaná, hlavně teda levou stranu, trošku se mi ulevilo, ale do týdne musím jít ještě jednou.
  tak si taky někam skoč.
  krásný den Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máji asi budu muset, je to čím dál horší :( dám si horkou vanu, ale ono to stejně pomůže jen na chvilku... :) Heký víked B.

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je