pátek 7. listopadu 2014

Vánoční hvězda


Krásný večer šikulky,
včera večer jsem vám slíbila návod na hvězdičky, tak ho máte tady. Inspiraci jsem našla na Pinterestu a musela jsem je vyzkoušet.  Použila jsem přízi Catty, háček číslo 2,5.
Budete potřebovat ještě navíc knoflíček a mašličku na dozdobení.


Uháčkujeme 5 řo a spojíme do kroužku, uháčkujeme 2 řo a 2 sháčkované ds ( jak na to ), 2 řo a 3 sháčkované ds, opět 2 řo a 3 sháčkované ds.... celkem máme 5 nopků. Ukončíme po.


Uháčkujeme 2 řo a do stejného místa ještě háčkujeme 2 ds, 1 řo a 3 ds. Vynecháme 2řo z předchozí řady a pod ds z předchozí řady háčkujeme 3ds, 1 řo, 3 ds - opakujeme až do konce řady.


A tady máme dvě možnosti. Já kytičky přestříkala škrobovou vodou a vypnula. Proto jsem háčkovala takto:
1 řo, 1ks a pod řo z předchozí řady háčkujeme 3ds, 1 řo a 3 ds, poté ks pod spoj ds z předchozí řady a opakujeme až do konce, ukončíme po.

A nebo:
místo 3x ds háčkujte pds, ds a 2x nahozený ds, 3 řo, 2x nahozený ds, ds a pds a ks pod spoj z ds z předchozí řady - v tomto případě se vám udělá větší špička.

Práci ukončíme, nitě zapošijeme, ustřihneme si mašličku a buď přišijete a nebo nalepíte tavnou pistolí a na ni knoflíček. Pro mně byla lepší a rychlejší varianta použít pistoli.

Na hvězdičkách není nic složitého, určitě se vám povedou, já dělala teď typicky vánoční barvy ale pro sebe na ozdobu zvolím bílou, fuchsiovou a béžovou :) to budou barvy našich letošních Vánoc.Přeji vám krásný zbytek večera a já jdu vzít do ruky háček :)
Pracuji na žirafě, možná bude i návodík :) 


Mějte se krásně
Barča
14 komentářů:

 1. Baru, musím napsat, že jsem je zkoušela z Pinterestu, ale takhle dokonalý návod mi chyběl...moc , moc děkuji...Jsi veliká šikulka..krásný víkend a ať vše stíháš a už Tě nebolí záda..možná si toho moc nakládáš..divím se, že všechno stíháš...Teď bych měla být jak manželova babička a říct Ti..Barunko, co nenaspíš do půlnoci, jako bys vůbec nespala..ale to je asi zbytečné viď?..Měj alespoň radost ze všeho co děláš..Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inuško, děkuji a budu ráda, pokud ti návod pomůže. No tak to jako bych vbc nikdy nespala. Protože před půlnocí jsem nešla spát už několik let :D já jsem noční pták. Radši si pospím ráno :) a že toho mám moc vím, ale když já to všechno potřebuju stíhat. Chápeš, jsem mladá (teda už taky ne moc) a mám pocit že nemůžu nikde chybět a nic mi nesmí utéct :D :D :D A Radost samozřejmě mám :) B.

   Vymazat
 2. Baru..však já jen umím radit.. jak vidíš chodím spát pravidelně po půlnoci... a taky se řadím mezi sovy...:o))..tak si zítra přispíme:o))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inuško, já si přispala do půl jedenácté :D ale má bolest zad je čím dál horší :( do toho na mě něco leze :/ tak at to nějak přežijeme :)

   Vymazat
 3. Baru,zrovna tuhle jsem na ty hvězdičky s maslickou a knoflíčkem na pinterestu koukala.Povedly se ti!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Raduško moc děkuji ti. Já už je tam právě obhlížela delší dobu, tak konečně na ně došlo :)

   Vymazat
 4. krásný návod a záda jsou pes taky od té doby co háčkuji mě bolí skoro pořád :-((

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no, mě pořád bolí :D takže počítám, že to přejde až po Vánocích :D
   moc díky za pochvalu B.

   Vymazat
 5. Super návod, hvězdičky se podle něj háčkují samy:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikol, už jsi je zkusila? Moc děkuji, během zítřka zkusím udělat ty stromečky, chybí mi je nazdobit :)

   Vymazat
  2. ano mám zatím 3, ale nenaškrobené :-)

   Vymazat
 6. Krásné hvězdičky. Už mám taky jednu hotovou. Můžu se zeptat, jak děláte tu škrobovou vodu? Děkuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dala jsem trochu škrobu a trochu vody - asi v poměru 1:2. neodměřovala jsem to nějak přesně :) Barča

   Vymazat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Háčkovaný crop top

Krásný začátek prázdnin, holky,  musím se tady o vás trošku více starat.  Na začátku byl vlastně blog a byl středobodem všeho a teď už mi na...