Přeskočit na hlavní obsah

Westernové městečko v Boskovicích

Přeji všem krásný sluníčkový den,

konečně jsem se zastavila. Prázdniny jsou malinko náročnější, protože mám doma obě děti a můžu vám říct, že je to celkem vyčerpávající :). Ale snad se sžijeme a bude to zase šlapat, jak má. Vzhledem k tomu, že Matýsek bývá přes den ve školce, Štěpánek si usmyslel, že všechny hračky, které máme doma, jsou jeho, takže cokoliv si Matýsek vezme, hned mu to bere z ruk a řve jak tur :). Máme veselo.

Každopádně prázdniny jsou pro mně dobou, kdy vyrážíme s dětmi na různé výlety po okolí. O víkendu jsme se rozhodli, že navštívíme Westernové městečko v Boskovicích. Byla jsem tam asi před pěti lety a moc se mi tam líbilo. Bylo to v rozjezdu, ale zábavy a vyžití pro děti bylo dost. Proto jsme se rozhodli, že se tam vydáme s dětmi. 

Ovšem čekalo nás velké zklamání. Městečko stále funguje, vstup do něj je zdarma, ale to je tak všechno. Před polednem bylo všechno zavřené, poté se postupně začaly otevírat jednotlivé "atrakce". Činnosti pro děti byly na úplně na jiném místě a navíc se za každou "atrakci" platilo zvlášť. Což by mi ani nevadilo, kdyby ceny byly přijatelné. Po tom, co nás paní nalákala na navléknutí náramku, jehož nákladová hodnota rozhodně nepřesáhla 5 kč, vyprosila si od nás 50 dolarů (westernová měna, kterou si měníte při vstupu do městečka, 1 kč = 1 dolar), mě přešla veškerá chuť cokoliv dalšího zkoušet.  Myslím, že s takovou jim to tam už moc dlouho nepošlape. Moc lidí tam nebylo. A když už, každý se jen podíval a šel dál. 

Nemluvě o tom, že jsme počítali s tím, že se tam najíme. Na to, že je městečko zaměřené na děti, předpokládala bych, že tam bude někde prostor dát si normální jídlo. Bohužel. Možná pro ty, kterým nevadí, že jejich děti jí klobásku apod., místní občerstvení stačit bude.

Abych tady ale nevypichovala pouze negativa. Na druhou stranu musím říci, že co se týče teepee (týpí) a jiných indiánských symbolů, vše je moc krásné a důvěryhodné. Kolem poledne se tam sjelo několik vozů značky Ford Mustang - podívání pěkné, ovšem spojitost s westernem jsem nenašla. V odpoledních hodinách tam bylo přistaveno několik "skůtrů", ale ty nebyly ani nijak komentovány, takže jestli to byl sraz nebo jen chlapi přijeli na pivo, nevím. 

Takže za mě výlet do Boskovic rozhodně nedoporučuji. Možná jsme chytli jen nějaký špatný den. Zajímalo by mě, jestli jste tam někdo byli a máte jinou zkušenost než my. Určitě napište. Budu ráda. Ale já byla celkem dost zklamaná.

Přeji vám krásný zbytek dne :) Barča
Komentáře

 1. Baru, v Boskovicích jsme ještě nebyli (ač to máme za humny) a ani se tam nechystáme. když už, tak jezdíme do Šiklova mlýna, ale tam je zas takový šrumec, moc lidí, taky draho, ale zas na druhou stranu, najedli jsme se tam výborně, tam jsou teda zas po téhle stránce vybaveni, Ale nevím jak ve všední dny.
  krásný den Majka

  OdpovědětVymazat
 2. Maji, my tam prave byli o vikendu proto me to prekvapilo. Sikluv mlyn je krasny, ale pro nas kapku z ruky. A nase deti nesnasi jizdu autem :D

  OdpovědětVymazat
 3. Já tam byla tak cca 8 let zpět. Měli jsme tam firemní meeting, takže všechno bylo pronajatý jenom pro nás. Zajezdili sme si na koních, byla nějaká ukázka westernu a dokonce nám uvařili nějaký fazole :D s firmou dobrý, ale s dětma bych tam taky nejela ;)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12