Přeskočit na hlavní obsah

Chybějící víkendy


Nějak mi chybí víkendy. Od ledna mi začal kurz zážitkové pedagogiky ( to víte - návrat do práce se pomalu, ale jistě blíží)  a nějak mi chybí víkendy. Momentálně mi to vychází co 14 dní a ty další víkendy máme pořád nějaké oslavy. Do toho jezdíme s Matýskem lyžovat a já musím vše nacpat do těch dní od pondělí do čtvrtku. Ne, že bych nestíhala háčkovat, to celkem ještě zvládám, ale mám pro vás tolik háčkovaných novinek, že nějak nevím, jak to všechno doženu.


Včera jsme s dětmi vyrazili do aquaparku, kde jsme se všichni dosyta vybláznili a dneska jsme byli slavit narozeniny našich skvělých přátel. A ani jsme se nenadáli a den byl fuč. Zítra ráno odjíždíme lyžovat. Pak už máme pondělí a v pátek v poledne opět odjíždím na kurz. Je to trošku blázinec.


Někde v mezičase jsem si stihla domů uháčkovat taky jeden ubrousek, abych to tady měla hezké. Miluji tuhle atmosféru a miluji ten pocit, když všichni spí, jako třeba teď. Mně tady hoří svíčky, všude kolem mne je pořádek, protože jsem všechny hračky vyexpedovala do pokojíčku. Poslouchám pomalou a mně  příjemnou hudbu a je mi krásně. Háček jsem dneska nechala také v klidu spát. Nechce se mi nic. Chce se mi jen užívat si toho pocitu, že je mi krásně. Což se musím přiznat, že už jsem dlouho neuměla. Ale evidentně se to zase učím. Umím si teď více užívat času stráveného s přáteli, činností, které dělám s dětmi a celkově vnímat atmosféru kolem sebe. Mám pocit, že mám teď v sobě pocit, který jsem dlouho nezažila, nebo možná už jen neuměla vnímat.


Poznala jsem díky kurzu spoustu nových lidí. Spoustu pozitivních lidí. Lidi, se kterými je mi krásně a s kterými si máme co říct. Máme spoustu společného, ale také si umíme navzájem dost dát. Ať už je to jen podpora, rada nebo zkušenost.  Takové lidi v životě potřebujeme. Jsou našim hnacím motorem.


A když už jsem v tom psaní o kurzu. V pátek jsme s holkama vyrazily do hospůdky v Brně, kde nápoje rozváží vláček. No, ale zavírali příliš brzo a tak jsme se rozhodly, že vyrazíme ještě do centra trošku zatrsat. A protože centrum nebylo až tak moc z ruky, vyrazily jsme pěšky. Původní návrh byl, že se svezeme tramvají na černo, abychom měly trošku adrenalinu. Ale na to jsme neměly žaludek. Teda alespoň některé z nás. Když jsme došly asi do půl cesty, najednou vedle nás zastavil na zastávce autobus a holky se rozhodly, že se přece jenom popovezeme. Ale jak už jsem psala, ne všechny z nás na to měly žaludek. Ta nejodvážnější tam naskočila a řidič zavřel dveře, takže se ještě třem dalším podařilo naskočit do autobusu a my další 4 jsme zůstaly stát přes cestu na chodníku. Jen jsme sledovaly, jak nám autobus odváží kamarádky. Telefonem jsme se domluvily, kde si teda dáme sraz. Ale... za chvíli volaly holky znovu, že autobus jel jiným směrem než očekávaly, a že se vrátily na místo, kde jsme naši noční vycházku začínaly. Dobrá, sejdeme se na místě, kde jsme se rozdělily. Když už nám byla celkem zima, volám holkám, kde jsou a Verunka, která nás celou dobu vedla, se mě jen zeptala "Baru, jdete podél tramvajových kolejí? " Říkám, že ano. A z druhé strany se jen ozvalo "tak to je v pr.... protože já koleje nikde nevidím :D". Nakonec jsme se našly. Úspěšně. Holky zastavily taxíka a ten nás odvezl postupně ve dvou várkách na naši chatičku. Myslím, že máme na co vzpomínat. Takhle popisované to asi moc vtipné není, ale my umíraly smíchy, když jsme tuhle příhodu vykládaly těm, kteří s námi nebyli.


Loučím se s vámi. Fotečky, které vám dneska vkládám jsou z minulého kurzu, který jsme měly na Vysočině. Krásný zbytek víkendu :)
Barča


Komentáře

  1. Jééé Baru to se tak hezky čte :-) Víš že jsi moji velkou motivací Ty :-) Přeji krásný víkend, pa.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jani, moc moc děkuji, to mě těší, tak snad tě nezklamu ;) vám taky krásný víkend Barča

      Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12