Přeskočit na hlavní obsah

Vánoční hvězda


Krásný večer šikulky,
včera večer jsem vám slíbila návod na hvězdičky, tak ho máte tady. Inspiraci jsem našla na Pinterestu a musela jsem je vyzkoušet.  Použila jsem přízi Catty, háček číslo 2,5.
Budete potřebovat ještě navíc knoflíček a mašličku na dozdobení.


Uháčkujeme 5 řo a spojíme do kroužku, uháčkujeme 2 řo a 2 sháčkované ds ( jak na to ), 2 řo a 3 sháčkované ds, opět 2 řo a 3 sháčkované ds.... celkem máme 5 nopků. Ukončíme po.


Uháčkujeme 2 řo a do stejného místa ještě háčkujeme 2 ds, 1 řo a 3 ds. Vynecháme 2řo z předchozí řady a pod ds z předchozí řady háčkujeme 3ds, 1 řo, 3 ds - opakujeme až do konce řady.


A tady máme dvě možnosti. Já kytičky přestříkala škrobovou vodou a vypnula. Proto jsem háčkovala takto:
1 řo, 1ks a pod řo z předchozí řady háčkujeme 3ds, 1 řo a 3 ds, poté ks pod spoj ds z předchozí řady a opakujeme až do konce, ukončíme po.

A nebo:
místo 3x ds háčkujte pds, ds a 2x nahozený ds, 3 řo, 2x nahozený ds, ds a pds a ks pod spoj z ds z předchozí řady - v tomto případě se vám udělá větší špička.

Práci ukončíme, nitě zapošijeme, ustřihneme si mašličku a buď přišijete a nebo nalepíte tavnou pistolí a na ni knoflíček. Pro mně byla lepší a rychlejší varianta použít pistoli.

Na hvězdičkách není nic složitého, určitě se vám povedou, já dělala teď typicky vánoční barvy ale pro sebe na ozdobu zvolím bílou, fuchsiovou a béžovou :) to budou barvy našich letošních Vánoc.Přeji vám krásný zbytek večera a já jdu vzít do ruky háček :)
Pracuji na žirafě, možná bude i návodík :) 


Mějte se krásně
Barča
Komentáře

 1. Baru, musím napsat, že jsem je zkoušela z Pinterestu, ale takhle dokonalý návod mi chyběl...moc , moc děkuji...Jsi veliká šikulka..krásný víkend a ať vše stíháš a už Tě nebolí záda..možná si toho moc nakládáš..divím se, že všechno stíháš...Teď bych měla být jak manželova babička a říct Ti..Barunko, co nenaspíš do půlnoci, jako bys vůbec nespala..ale to je asi zbytečné viď?..Měj alespoň radost ze všeho co děláš..Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inuško, děkuji a budu ráda, pokud ti návod pomůže. No tak to jako bych vbc nikdy nespala. Protože před půlnocí jsem nešla spát už několik let :D já jsem noční pták. Radši si pospím ráno :) a že toho mám moc vím, ale když já to všechno potřebuju stíhat. Chápeš, jsem mladá (teda už taky ne moc) a mám pocit že nemůžu nikde chybět a nic mi nesmí utéct :D :D :D A Radost samozřejmě mám :) B.

   Vymazat
 2. Baru..však já jen umím radit.. jak vidíš chodím spát pravidelně po půlnoci... a taky se řadím mezi sovy...:o))..tak si zítra přispíme:o))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inuško, já si přispala do půl jedenácté :D ale má bolest zad je čím dál horší :( do toho na mě něco leze :/ tak at to nějak přežijeme :)

   Vymazat
 3. Baru,zrovna tuhle jsem na ty hvězdičky s maslickou a knoflíčkem na pinterestu koukala.Povedly se ti!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Raduško moc děkuji ti. Já už je tam právě obhlížela delší dobu, tak konečně na ně došlo :)

   Vymazat
 4. krásný návod a záda jsou pes taky od té doby co háčkuji mě bolí skoro pořád :-((

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no, mě pořád bolí :D takže počítám, že to přejde až po Vánocích :D
   moc díky za pochvalu B.

   Vymazat
 5. Super návod, hvězdičky se podle něj háčkují samy:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikol, už jsi je zkusila? Moc děkuji, během zítřka zkusím udělat ty stromečky, chybí mi je nazdobit :)

   Vymazat
  2. ano mám zatím 3, ale nenaškrobené :-)

   Vymazat
 6. Krásné hvězdičky. Už mám taky jednu hotovou. Můžu se zeptat, jak děláte tu škrobovou vodu? Děkuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dala jsem trochu škrobu a trochu vody - asi v poměru 1:2. neodměřovala jsem to nějak přesně :) Barča

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je