Přeskočit na hlavní obsah

Háčkovaný nákrčník


Ahoj všichni, omlouvám se za pár dní pauzy ve psaní, ale Štěpánek je nemocný, tak nějak nevím, kde mi hlava stojí. Ale abych vás úplně nezanedbávala, mám pro vás návod na háčkovaný nákrčník pro kluky i pro holčičky.

Je jednoduchý a zvládne ho každá z vás. Já Jsem dělala oboum klukům na focení ve školce. Oba měli na hlavách beranici, Štěpi měl bílý nákrčník a černé tričko s dlouhým rukávem a Matýsek to měl naopak. Měl bílé tričko a černý nákrčník.

Použila jsem přízi merino dvojitě, háček číslo 8. Neutahovat.

Začala jsem na 48 řo - vezměte si o 1 číslo větší háček, abyste měli řetízek pružnější. Nebo můžete háčkovat pružný lem, pokud umíte. Ukončíme po, uháčkujeme 2 řo a háčkujeme kolem dokola polosloupky. Ukončíme opět po. V další řadě háčkujeme opět polosloupky, ale pouze za zadní nit. Dáváme pozor, abychom neutahovaly. Čím volnější, tím lepší. Každou řadu ukončíme po. U polosloupků je problém, že vždy jde šev křivo. Abyste tomu předešly, musíte vždy jednou háčkovat do prvního oka a poslední vynechat a v další řadě to udělat přesně naopak. Tzn. první vynechat a do posledního háčkovat.

Jak budete chtít nákrčník vysoký záleží na vás. Já háčkovala celkem 12 řad polosloupků. Obvod si také zvětšíte zmenšíte podle sebe. Štěpánek má 19 měsíců a mu jsem začínala na 42 řo.

Jak na sponu? Začneme na 9 řo a 7 ds zpátky. 2řo a opět 7 ds zpátky. Celkem jsem háčkovala 13 řad ds. Poté jsem omotala kolem nákrčníku a sešila, na šev jsem našila knoflík a bylo hotovo. 

Přeji vám ať se dílko povede, budu opět ráda za vaši zpětnou vazbu, jestli je návod srozumitelný a jak jste spokojení, vážím si toho. 

Krásný den Barča

Komentáře

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je