Přeskočit na hlavní obsah

Podzimní čas


Den se z dnem sešel a máme tady první podzimní den. Podle mně je podzim nejkrásnějším ročním obdobím v roce. Ano, v létě je sluníčko, ale kdo z nás jej nemá po delší době plné zuby? 
V zimě se dá lyžovat. Hmmm. Pro milovníky zimních
sportů to nejkrásnější období. 

Jaro přináší vše nové. Stromy jsou v rozpuku, všechno se probouzí ze zimního spánku. Ale pouze podzim používá ke svému kouzlu ty nejkrásnější barvy. Maluje jimi na plátno přírody a poskytuje tak pastvu pro oči nejednomu z nás.  Krása kombinací hnědá, žlutá, červená nezná mezí.
Není nic krásnějšího než barvy podzimu. Teda alespoň pro mně. 


Kdy jindy si můžete vyzdobit byt tolika věcmi z přírody? Ať už jsou to kaštany, žaludy, lístky, šípky, šišky, okrasné dýně a nebo třeba chryzantéma či vřes. 
S dětmi se dá najít tolik společných činností. Od sbírání kaštanů a šišek, přes různé výtvarné techniky, až po ochutnávání právě dozrávajícího ovoce.


Podzim

Podzim koupil malovánky,
pastelky a barvičky,
bílou míchá na beránky,
hnědou barví zajíčky.

Stromy někde natřel rudě,
jinde celé do zlata,
vybarvené listí pouští
z větví rovnou do bláta.


Užívejte maličkostí, kochejte se přírodou a krásou, která nás obklopuje. Mějte krásný první podzimní den a těšte se na všechny další, které nám přinesou něco nového, krásného :)

Pozdní štěstí je jako krásný podzim - člověk se z něj těší dvojnásobně.

Barča

Komentáře

 1. Baru, už jsem se dávno chtěla zeptat..básničky jsou tvým dílem?..jsou moc hezké..Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inuško nee, vždycky najdu nějakou potřebnou básničku na netu ;) básničky budu zase skládat až v práci, teď mám ještě volno ;)

   Vymazat
 2. Baru, moc závidím lásku k podzimu... já sluníčka nemám nikdy dost ... ale články jako ten tvůj mě snad naučí si podzim taky užít. Hezký den, Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janičko, děkuji. Sluníčko taky miluji a už teď bych se sbalila a odletěla někam k moři. Ale prostě ten podzim má kouzlo. Má atmosféru která dýchá ze všech koutů ;) Hezký den i tobě ;)

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je