Přeskočit na hlavní obsah

Písek

Veškeré vztahy jsou jako písek v dlani. Když je dlaň uvolněná a otevřená, písek zůstane tam, kde je. V okamžiku, kdy dlaň uzavřete a pevně stisknete, písek se vám začne sypat mezi prsty. Něco vám zůstane, ale většina se vysype. Vztah funguje také tak. Pokud se udržuje volný, s respektem a zachováním svobody druhé osoby, pravděpodobně zůstane nedotčený. Jakmile však příliš stisknete, jste vlastničtí, vztah vyklouzne a ztratí se.


V dnešním večerním článku se myšlenkami vracím zpátky do slunné Itálie. Hmm. Jak nám tam bylo krásně, v teploučku a bez starostí :). Fotky, které dneska vkládám vznikly hned první den, když jsme přišli k moři. 
Miluji totiž písek. To je moje místo. Zahrabat se do písku a válet se v něm, stavět hrady, kreslit do něj, prosívat jej mezi prsty, prostě cokoli.
Jsem totiž štír. Nevím, jestli to má vliv na to, jak miluji písek, ale pro kousek písku bych vraždila :D  (no neberte mě úplně vážně).


Mezitím, co si děti užívaly prvních chvilek u vody, já si hrála na břehu s otiskováním a kreslením. Celkem jsem se pobavila, hlavně u fotky se stopami. Tu jsem fotila totiž asi na stý pokus. vždycky jsem si pěkně tu cestičku vyšlapala a než jsem to stihla vyfotit, přišla vlna a všechny stopy byly v .... moři. 


Nenahraditelný pohled, když vlny vyhladily veškeré nerovnosti, které v písku byly. Ať jsme vykopali jakkoliv hlubokou díru, přišla vlna a spláchla vše. Kéž by to tak šlo někdy v životě udělat. Aby veškeré naše problémy, starosti nebo obavy spláchla vlna.


Přeji vám krásný večer, milý čtenáři. Jsem moc ráda, že čtete mé články, že je komentujete, že navštěvujete (někteří pravidelně) můj blog. Dodává mi to sílu v tom, co dělám a motivuje mě to v dalším psaní pro vás. Díky Barča

Komentáře

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12