Přeskočit na hlavní obsah

Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu


Krásný večer vám přeji,

dneska jsme stáli před otázkou, co podniknout. Všude bylo spousta akcí. Hasičské odpoledne pro děti, Run Tour Olomouc, dny NATO v Ostravě. Ale já potřebovala někam vypadnout.
Někam, kde nebudou lidi. 


A tak jsem seděla, přemýšlela a napadlo mě, že bychom mohli vyjet na kopeček na Kopeček :D a pouštět s dětmi draka. 
Koupili jsme si u moře jednoho, tak že bychom jej vyzkoušeli. 
No, ale pak ani nevím, jak mě to napadlo a přišla jsem s myšlenkou jet na koníčky.Já seděla na koni naposledy jako malá holka. A Matýsek párkrát na pár minut, kdy kůň chodí dokola. 
A tak jsme se dneska vydali za dobrodružstvím. 
Bylo to senzační. Nadšená jsem byla já i Matýsek. Spokojenost.
A určitě si to brzo zopakujeme. Děti se podívaly, jak koníci "bydlí", co jí, jak se čistí. Štěpánek z nich měl ohromnou srandu. A ve stáji taky bydlelo takové jedno malé černé kotě. 
Kluci jej honili, koťátko jim utíkalo a to byla teda ohromná sranda.

Já seděla v sedle po x letech, ale pohled na svět? Krása. A těch hub, co z toho hřbetu bylo vidět. A jaké krásné muchomůrky červené. Krásná příroda, krásný výhled. Přechod přes bažinu byl zážitkem. 
A nejlepší byla hláška paní, která jela přede mnou. Tady si utáhněte otěže, tu chodí srnky, tak, abychom tu neměli dostihy na poli. Tak to mě ohromně pobavilo.
Tygr může mít půvab a sílu, lev mocnost a rezervovaný majestát, ale naprostou krásu a ušlechtilost má jen kůň.


Miluj koně a pokus se mu rozumět, aby ti mohl důvěřovat. Buď šťastný z malých pokroků na sobě a svém koni, pak dosáhneš hravě velké věci. 
Egon Von NeindorffPři cestě domů jsme sledovali ještě chvíli motokáry, což byl pro kluky taky super zážitek. Takže dnešek hodnotím jako den plný dobrodružství.
Mimo jiné, židličky pro oba obstaral Matýsek. Donesl je asi 20 metrů.
Přeji vám krásný zbytek soboty. Já jdu chytnout háček a odpočívat :)
Barča

Komentáře

 1. Baru, představ si, že já na koni ještě nikdy neseděla.
  Hezké odpoledne jste si užili. Krásnou neděli Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máji, není všem dnům konec, tak s chutí do toho.... Krásnou neděli i tobě ;) B.

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je