Přeskočit na hlavní obsah

Bezpečná Olomouc


Krásný večer z Olomouce :)

Dneska jsme se s dětmi účastnili akce Bezpečná cesta do školy. Po včerejším dni plném zážitků přišel čas na trochu poznání formou zábavy. Jako druhou možnost jsme měli v záloze Drakiádu, ale vzhledem k tomu, že se na stromě nepohnul ani lístek, volili jsme tuhle variantu.

Akce se konala v parku a na místě byly záchranné složky - policie, rychlá záchranná služba, hasiči a horská služba. Samozřejmě, že všechna auta byla dostupná k prohlédnutí a dokonce si děti mohly sednout i za volant do hasičského a policejního auta. Pan policajt dovolil i vyzkoušení sirény. 

Součástí bylo samozřejmě i mobilní dopravní hřiště, kde děti poznávaly značky, musely dávat přednost v jízdě, dbát na chodce a nevjíždět na trávu. Pro děti byly připraveny soutěžní kartičky, kde musely plněním úkolů nasbírat 4 razítka. Odměnou jim byly omalovánky, reflexní páska a tričko. Spoustu nového se přiučily. Matýsek skládal obrázek, puzzle dopravní značky, musel absolvovat jízdu již zmíněným dopravním hřištěm, na kostkách poskládal Soptíka a naskládal 25 nábojů do pořadače.
Vyzkoušet si děti mohly také policejní motorku, čtyřkolku horské služby nebo ve zdravotnickém stanu fonendoskopem poslouchat srdíčko (v tu chvíli jsem přemýšlela, jestli nemám hluché dítě, protože mi pořád tvrdil, že nic neslyší :D ). 

Součástí byla taky ukázka volnočasových aktivit, zásah policie při krádeži, drogový zásah. Hasiči vyprošťovali člověka z nabouraného auta. A jako třešinka na dortu bylo přistání vrtulníku uprostřed travní plochy. Jeho prohlídku jsme bohužel už nestihli, protože začalo docela slušně pršet. Takže jsme se utíkali schovat do pavilonu a prohlédli jsme si jednotlivé stánky "kroužků". 

Myslím, že takových akcí není nikdy dost. Děkujeme všem za skvělou atmosféru a budeme se těšit na další ročník - tuším, že již devátý. 

A vám přeji krásný zbytek neděle :)
Barča Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je