Přeskočit na hlavní obsah

Perníčky v červenci? Proč ne :)

Ani nevím, jak si na to vzpomněl. Netuším, jak ho to napadlo, ale v pondělí ráno se z Matyho úst ozvalo: "Maminko, upečeme perníčky?" Teď v červenci? No a protože jsme neměli nic v plánu, udělali jsme těsto a nechali ho den odležet. V pondělí večer jsme se rozhodli, že si v úterý uděláme výlet do dinoparku. A protože jsem si vzpomněla, že mám doma vykrajovátka dinosaurů, bylo jasno. Perníčky ve tvaru dinosaurů. 

Ráno jsme si přivstali, nasnídali jsme se a ještě před odjezdem jsme perníky upekli. Kluci si jich pár vzali na cestu a zbytek jsme nechali doma a večer nazdobili. Byla to taková tečka za skvělým dnem.

Pokud by vám to nepřišlo bláznivé a chtěli byste taky péct perníčky, přikládám recept, který jsme použili my. Těsto je z celozrnné pšeničné mouky a přidali jsme trošku kakaa. Když je to léto, tak aby i ty perníčky byly malinko opálené :).

Budete potřebovat:¨

  • 400g celozrnné mouky
  • 100g másla 
  • 140g moučkového cukru 
  • 1 lžička jedlé sody
  • 2 lžíce medu
  • 2 lžičky perníkového koření
  • 2 vejce

Máslo, cukr a vejce vyšleháme, přidáme med a perníkové koření a naposledy vmícháme mouku se sodou. Vyválíme těsto a vykrájíme tvary. Pečeme 8 minut, po vytažení potřeme rozšlehaným vajíčkem. 

Poleva na zdobení: na 1 bílek 180g moučkového prosátého cukru a trochu šťávy z citronu. Zdobíme dle fantazie. Vůbec se toho nebojte, taky nejsem žádný Picasso, ale dětem stačí ke štěstí málo.

Tak pokud se do toho dáte, přeji pevnou ruku a krásný zbytek večera

Barča


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je