Přeskočit na hlavní obsah

Luhačovice

Minulé úterý jsme si udělali netradiční výlet. Já s dětmi a moje obě babičky - kluků prababičky. Takhle jsme ještě nikdy nikde nebyli. Bylo to super. 

Moje babička byla asi před měsícem v Luhačovicích na lázeňské proceduře. Chtěli jsme jet za ní v té době, ale vzhledem k tomu, že měla spoustu procedur, tak jsme to nakonec vzdali a domluvili se, že si poté uděláme výlet i s ní. Luhačovice jsou totiž městem jejího dětství. Miluje je. Proto jsem tam jako malá holka již několikrát byla na výletě. 

Vyrazili jsme hned brzo ráno. No brzo, pokud někdo vstává v 5.00 hod., tak pro něj už skoro v poledne :). Vyjížděli jsme kolem deváté hodiny. Cesta byla pohodová, oba kluci jí krásně zvládli. 

Jako první jsme navštívili lázeňský dům, ve kterém byla babička ubytovaná. Chtěla se nám pochlubit, kde co měli. Hned při vchodu do Miramare jsme ve dveřích potkali Josefa Náhlovského, galantně nás pustil do dveří :). Hned po té nás čekala svačinka. Znáte to. Babičky měly plné tašky jídla, buchet, svačinek, džusů atd. A vyrazili jsme na prohlídku Luhačovic. 

Krásné místo na procházku s dětmi, ale i třeba jen ve dvojici. Pohoda. Klid. Krásné prostředí. A přitom to všude žije. Spousta lázeňských hostů, dost maminek s dětmi, spousta kaváren a cukráren, okýnka s teplými oplatkami :).

Když jsme na podloubíčku u kolonády narazili na klavír, na kterém byla nalepena cedule s velkým nápisem "DĚKUJEME RODIČŮM, ŽE NENECHAJÍ NA KLAVÍR HRÁT DĚTI, KTERÉ HRÁT NEUMÍ", věděla jsem, že Matýsek jej bude chtít vyzkoušet. Říkám: "Matýsku, ale tady na to piáno můžou hrát jen ti, co to umí". No ale babička mu to samozřejmě dovolila. Tak si říkám, no nic, jdu dál, ať z toho není průšvih. Zachvíli se kolem piána začali motat nějací tři chlápci, přičemž jeden vytáhl kameru. A že s námi udělají rozhovor. Trapas největší :D. Ale něco jsme jim řekli, nakonec si zahrál i Štěpánek a pak jsme rychle zmizeli z dohledu.

Dali jsme si oběd, prošli se zbytkem města, snědli nespočet lázeňských oplatků, sedli jsme si v cukrárně na zmrzlinu a poté jsme se pomalu začali odebírat směrem k autu. Kde jsme si opět před odjezdem museli povinně sníst svačinku :D. Byl to krásný a pohodový den. Pokud jste v Luhačovicích nebyli, určitě je navštivte.

Krásný zbytek týdne vám přeje Barča
Komentáře

 1. Baru, nádherné! Já doufám, že nám to letos vyjde a vyrazíme do Mariánských Lázní! Krásný den! Radka

  OdpovědětVymazat
 2. Raduško, my jsme v Mariánkách a v Karlových varech byli 3 roky zpátky, tam je taky nádherně :) přeji vám, ať vám to vyjde. Tobě taky krásný den :) Barča

  OdpovědětVymazat
 3. Baru, v Luhačovicích jsme byli s manželem, dcerou a vnučkou loni, měli jsme 4 dny na Zlínsko a bylo to moc fajn. Luhačovice jsou překrásné a pohodové. A co léčivé vody jsem vypila, to mám asi na sto let.
  Díky za připomenutí a přeji krásný den Majka

  OdpovědětVymazat
 4. Pěkný výlet jste měli, v Luhačovicích jsem ještě nebyla:-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je