Přeskočit na hlavní obsah

Háčkovaná duhová homelesska


100 % Akryl
100 g
240 m

Přesně takové míry má novinka od VlnaHep.  Dostala název Waltz a já jsem vám o ní už psala. 
Dostala jsem ji od VlnaHepu na vyzkoušení. 
Často jste ji srovnávaly s Nako Vals. 
Já toto bohužel nemohu posoudit, každopádně jsem četla že Waltz je jemnější na dotek. 
Co vám k ní ale mohu říct, že se mi z ní háčkovalo moc dobře. 
Z podobné příze jsem ještě nedělala. 
Je překvapivě (pro mne) moc příjemná. 
Akorát co faaaakt nedoporučuji? 
Párat :D teda pokud nemáte pevné nervy. 
Vypárat jde, ale hooodně ztežka. 


Nevím, jak to vypadá u vás, ale u nás je dneska 10 stupňů nad nulou, všechen sníh, který tady ještě včera byl, roztál a nastal pocit jara. 
Sluníčko svítilo, bylo báječně. 
A tak se mi vnukl nápad uháčkovat z téhle barevné krásky jarní čepičku. 
Čepička mi vyšla na mne, tzn. cca obvod 55 cm, ale opravdu záleží na tom, jak moc budete utahovat, háčkujte opravdu lehce, aby příze byla nadýchaná.


Použila jsem tedy:
- přízi Waltz
- háček č. 4, ale klidně vemte 4,5 nebo 5 já jsem opravdu málo utahovala, spíše vůbec
- jehlu na zapošití

Použité zkratky 
řo ... řetízkové oko
po ... pevné oko
ds ... dlouhý sloupek
ks ... krástký sloupek
prds ... přední reliéfní dlouhý sloupek 


1. řada - uháčkujeme si 6 řo, spojíme do kroužku a uháčkujeme 17 ds
2. řada - uháčkujeme si 3 řo, do prvního oka háčkujeme ds + řo, do dalšího oka ds + řo, pokračujeme do konce řady, ukončíme po
3. řada - 2 řo, pod každé řo háčkujeme 2 ds, ukončíme po
4. řada - uháčkujeme 3 řo, dále háčkujeme ds + 1 řo, ds + řo, ds + řo, další ds háčkujeme ob jedno oko z předchozí řady ( vychází to, že 4 ds + řo jdou po sobě a 5. oko vynecháme)
5. řada - 2 řo, opět pod každé řetízkové oko háčkujeme 2 ks, ukončíme po

6. řada - 3 řo, ds pícháme až do druhého oka, uháčkujeme ds + řo, do dalšího oka ds + řo, další oko vynecháme a do dalšího háčkujeme ds + řo (vychází to tak, že jsou 2ds vedle sebe a další až za mezerou)
V této řadě jsem přestala přidávat, pokud by se vám placka zdála malá, tak v další přidávací řadě byste píchaly hned do vedlejšího oka třeba u každého třetího, jinak už budete oka vynechávat mezi ds  tohle se fáááákt blbě vysvětluje, kdyžtak mi napište :)
7. řada- 2 řo, opět pod každé řetízkové oko háčkujeme 2 ks, ukončíme po
8. řada - 2 řo, v této řadě už háčkujeme pouze 1 ds vedle prvních dvou řo, pod každé další řo háčkujeme 2 ds
9. - 23. řada - háčkujeme stejně jako řady 7 a 8 (končit byste měli řadou ds)
24. - 27. řada - 2 řo, a háčkujeme vždy 1 prds a 1 ds, opět prds a 1 ds - střídáme až do konce řady, ukončíme po
28. řada - 1 řo, háčkujeme ks po celém obvodu, ukončíme poUff, popisuje se to hůře než se to háčkuje. 
Proto doufám, že jsem nikde neudělala chybu a kdybyste něčemu nerozumněli, klidně mi napište, ráda vám poradím :)

Určitě ji vyzkoušejte, protože já bych po ní nesáhla a přitom je tak příjemná :)


Mám tady ještě jednu barvičku, tak hned jak mne něco napadne, přinesu vám další tip, jak Waltz využít, ale věřím, že spousta z vás si poradí samo :)
Mějte krásný sobotní večer já musím máknout na dárku pro kamarádku, trošku to nestíháááááám :)
Mějte se fajn 
Barča

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12