Přeskočit na hlavní obsah

Čtvrtá adventní neděle


Milé šikulky, ráda bych vám popřála krásnou a pohodovou čtvrtou adventní neděli.
Za poslední týdny toho bylo tolik, že jsem moc psát nezvládala, ale už to snad bude lepší. 
Doma jsem splnila vše, co bylo třeba, Vánoce můžou začít. 
Jen jsem vám chtěla říct, nestresujte se. 
Vánoce proběhnou, i když nebudete mít upečenou vánočku a nebo budete mít kupu prádla na žehlení. 
Když jsme dneska jeli popřát babičce k svátku a já viděla ty hromady lidí hrnoucích se do obchodů, peroucích se o poslední košíky a hádajících se, tak si říkám, proč? 
Jsou ty Vánoce o atmosféře a rodinné pohodě a nebo o tom, kdo bude mít více druhů cukroví, více pomazánek nebo velkou hromadu drahých darů pod stromečkem? 
Já takové Vánoce nechci a nechávám je za zavřenými dveřmi. 
Jasně máme malé děti, takže dárečky budou, ale je jich jen pár a nejsou to úplné nesmysly. 
Chci, aby naše děti věděly, že na Vánocích je nejkrásnější to, že jsme všichni spolu, že nám tady svítí stromeček, na stole hoří vonné svíčky, můžeme zobat cukroví a společně hrát hry a koukat na pohádky (tohle je u nás opravdu vzácnost, protože televizi moc nezapínáme).
Původně jsem tento článek chtěla zaměřit jiným směrem, ale nějak se to zvrtlo. 
Prosím, vykašlete se na honění - toho máme během roku až až, sedněte si a věnujte se své rodině. 
Dělejte věci, na které během roku máte málo času. 
Přeji vám za mne a celou moji rodinu krásnou a pohodovou čtvrtou adventní neděli. 
A zítra ještě víc pohodový Štědrý den :)
Mějte se svátečně 
Barča

Komentáře

  1. Baru, naprosto souhlasím..jsme na chalupě a jsme tu celá rodina..tak trochu mimo svět a je nám hezky..jen těch dárků nějak pořád přibývá..sama vidím, že by to chtělo omezit..rozhodně si míním Vánoce náramně užít..( i když teď jdu péct tu vánočku:o))

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Inuško, držím paleček, ať se vánočka povede. Já už mám hotovou :) My jsme sice doma, ale v domečku si ty vánoce moc užíváme. S těma dárkama je to těžký. Dříve nebylo, tak teď se každý snaží si to vynahradit. Bohužel se tím trošku okrádáme o to kouzlo. Dnešní děti už vše berou jako samozřejmost... Je to těžké :) no uvidíme, jak tohle dopadne. Krásnou neděli a pandělí a další sváteční dny :)

      Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je