Přeskočit na hlavní obsah

...

... možná tvůrčí krize?


Nevím, jak to pojmenovat. 
Nebudu se opět omlouvat za delší pauzu. 
Nějak jsem to necítila. 
Nebaví mne háčkovat (zrovna teď jsem udělala 3 řady zajíčka a odložila jsem to), nechce se mi nic psát, nechce se mi prostě nic, co nemusím. 
Někdy si připadám jako stroj. 
Ráno vstanu, letím do práce, tam se ani na chvilku nezastavím, udělám papíry, papíry, papíry ( může mi někdo vysvětlit, proč, když si chci "hrát s dětmi", musím vypisovat miliardu nesmyslných papírů), přijedu domů, uděláme s Matym úkoly, uklidím, uložím děti a padám do postele, kde se nesmyslně převaluji, protože mi hlavou jede další milion myšlenek na další den a nemůžu usnout. 
Nemám ani sílu a ani náladu ještě po tomhle všem vyběhnout a nebo zapnout PC a sepsat článek. 
Mohli byste mi poradit, jak to děláte vy? O víkendu buď vegetíme doma (protože je nám to vzácné) a nebo doháníme, co v týdnu nestíháme. 

Myslím, že článek tohoto typu (nazvěme ho třeba pindací) zažíváte ode mne poprvé. 
Vůbec jej neberte negativisticky, protože takhle to opravdu není. 
Je to fajn, že ráno zmiznete z domu, večer se vrátíte, mezitím vám "někdo" doma zašpiní snad všechno nádobí, naplní koš s prádlem a rozfouká po bytě prach, po zemi pohází věci atd. atd. 
Může mi někdo prozradit, kde se to furt bere, když tady nikdo celé dny není? 

Ale ne, mám se fajn. Vlastně si nemám na co stěžovat. 
Dneska odpoledne jsem si užila luxusní dvě hodinky relaxační masáže, vyzvedla děti, a protože bylo u nás skvělé počasí, byly děti chvilku venku. 
Já jsem si stihla vypít v klidu kávičku a nacpat se kalorickou bombou.


Teď tady sedím, smolím článek, jsem unavená jako kotě, ale moc dobře vím, že když lehnu do postele, neusnu.

A jak se máte vy :) ?

P.S. Pořád přemýšlím, že už mám ten domeček i celkem zabydlený, chtěli byste nějaké fotky? Stále je tady dost práce (třeba předělat kuchyň), ale nemůžu mít všechno hned. 

Přeji vám krásný večer
a snad si brzy udělám čas na zhodnocení projektu a vymyslím další. 

Dejte mi chviličku
děkuji Barča

Komentáře

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den Baru, myslím, že takto to má hodně z nás. Prostě únor...Na jaře bude líp! Na fotky od vás se moc těším! Zdenka

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Barunko,ono si tělo řekne a dobře mu naslouchat.
  I já mívám taková období.Říkám mu důvěrně stav ROBOT.
  Udělám co musím a ostatní jde stranou.Ale neboj tento stav vždy odejde a je vše tak jak má být. Chybí nám sluníčko,ale jaro se blíží :-)a opět bude fajn..
  Na tvé fotky se moc těším, tak jako na tvé háčkování.
  Přeji ti ať už je brzy líp a krásný začínající víkend.Z♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeničko, koukám, že tobě jsem jako jediné z první várky komentářů neodpověděla. Omlouvam se ☺ doufam, že to sluníčko mne trošku nakopne. Ale udělala jsem velký krok dopředu. V sobotu jsem vyzvedla klubíčka a pustila jsem se do té velké deky :)
   Krásné dny Barča

   Vymazat
 4. Ahoj Barčo, to jsi psala o mně? ;-)Konec zimy-začátek jara (už aby bylo). Zima byla krásná, ale již se těšíme na sluníčko. Musíme vydržet! :-)Na fotečky se těším, ráda koukám, jak to kdo má ... Tak pěkný den a ještě hezčí víkend! D. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dáši, abychom si moc nemysleli, tak u nás dneska opět zasněžilo. Ať žije jaro. Zítra si asi polámu nohy :D ději a vám také krásný víkend :)

   Vymazat
 5. Hezký den Baruško!
  No někdy to tak prostě je...a tělo chce tak nějak klid a odpočinout si.My počkáme... :-)
  Přeju,aby bylo líp-a ráda se podívám pak na cokoliv na blogu.
  Mějte se hezky.
  Eva od olomouce

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zítra mne čeká letošní první běhací závod, tak třeba mne to trochu vzpruží. Děkuji Evičko a přeji vám pěkné opět zasněžené dny Barča

   Vymazat
 6. Barčo já to mám stejně. Ráno vyskočit z postele v 5:20, připravit svačinu, pověsit přes noc vyprané prádlo, vzbudit děti, odvést je do školy a školky a já do práce. Po 8,5 hod. tradá domů - ještě že mě děti poo vyzvedne můj táta. Pak udělat úkoly, uklidit vyžehlené prádlo z předchozího dne, něco udělat k večeři, uvařit si oběd na druhý den (do práce si nosím vlastní jídlo), sebrat a vyžehlit prádlo z rána a pak občas vezmu jehlice a pletu. Měla bych se učit do práce němčinu, ale na to už nemám kapacitu. Pak padnu do postele a už se těším na víkend, kdy si říkám, že to bude lepší, ale ono né. Doháním to co jsem nestihla přes týden. Už aby bylo jaro a já mohla na chvilku zvolnit a sednout si ven.
  Krásný víkend Tereza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terezko, k tomu prádlu. Mám vypráno a vyžehleno. Ale za celý týden jsem nebyla schopna to prádlo uklidit. A tak čeká. Na co? Asi na zázrak. Ale od středy bych měla mít dovolenou, tak snad třeba.... ani nevíš, jak se teším až si sednu na zahrádku a dám si v klidu kafčo, zatímco děti budou řádit. Krásné dny Barča

   Vymazat
 7. Barunko, kamarádka mi kdysi říkala, že kdyby mohla, zrušila by listopad a unor. Vždy, když mě přepadnou takové stavy jako tebe, vypomenu si na ni. Bude líp, musíme vydržet.
  Drž se, kamarádko moje milá.
  Bohunka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohunko - držím držím děkuji. Už jenom pár dní a máme březen, tak to snad už nějak zvládnu.
   Přeji ti krásný začátek nového týdne Barča

   Vymazat
 8. Tak jak to tak čtu, máme to stejně:( taky jedu jako robot, nic mě nebaví a už se tak strašně těším na jaro a na zahradu že to není ani hezký ..........musíme vydržet !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evičko, na jednu stranu se také na zahrádku těším. Na stranu druhou vím, že si máknu letos. Ale snad to nějak zvládnu.
   Držím 😁 hezký začátek nového týdne Barča

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je