Přeskočit na hlavní obsah

V nohách mám už tisíc mil ....

a to téměř do slova a do písmene :)


Dnes ráno jsme dostaly mapy, cíl a dělej jak umíš. Volno jsme měly 4 hodiny. Sraz byl v bodě B. Takže jsme si mohly projít Tmpere, jak bylo libo a nemusely jsme nikam pospíchat. Včera jsem byla malinko zklamaná, protože mi tu vše přišlo hodně ponuré. Dneska se nálada zlepšila (asi se mi vyplavilo hodně endorfinů - hlavě těch Finů :D ). Od rána svítilo sluníčko a říkali, že takový hezký den tady letos ještě nebyl. Včera nás varovali, že tady hodně prší. Dneska nespadla ani kapička. Kéž by nám to počasí vydrželo.


Musím říct, že Tampere je opravdu krásné město. Výhledy na jezera, příroda, atmosféra i domy připomínající Vilu Vilekulu z Pipi Dlouhé Punčochy (mimo jiné jsme dneska viděly paní, která skutečně vypadala jako Pipi Dlouhá Punčocha po několika letech - shodly jsme se na tom snad všechny ze skupiny). Však z fotek můžete posoudit samy (nemyslím Pipi, ale Tampere)Oběd byl přímo famozní. Měly jsme zaplacenou částku za jídlo a mohly si vzít co jsme chtěly. Měla jsem trošku obavu, ale... mmm... chutě vyvážené, jídlo přímo fantastické. Chuť dezertu nepopsatelná... moc spokojené jsme byly. 
Celkem jsme dneska nachodily asi 16 kilometrů. Ale opravdu moc příjemných kilometrů. A aby nám to nebylo líto, odměnou nám byla sauna. Hotelová. Soukromá. A naprosto skvělá. Zakončená relaxační, uvolňující masáží. Neskutečný relax, který já si moc často neužívám. Ale asi bych měla začít. 
Zítra nás čeká další náročný den. Dnes finové, stejně jako my, slavili Den matek (tímto bych všem maminkám chtěla popřát). Akorát tady je Den matek státním svátkem. Nefungují tady obchody, dokonce i velký zábavný park byl dnes zavřený. Přitom u nás by právě v den volna byl nejnavštěvovanějším. 
Přeji vám krásný zbytek večera. Já mizím pod peřinku do říše snů. Ještě pro zajímavost... Tady je nyní 23.20 a venku je trošku setmělo. Takhle to vydrží celou noc. Noc jako taková tu teď není :) pro předtsvu vám vložím fotku, i když není moc kvalitní. 


Hezký vstup do nového týdne a třeba zítra u dalšího článku ahoj :)
Barča

Komentáře

Okomentovat

Děkuji, že jsi si udělal/a čas okomentovat můj článek. Vážím si toho. Hezký den Barča

Populární příspěvky z tohoto blogu

Háčkované šatičky pro holčičky

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer, šikulky,  teď jsem se trošku víc zaměřila na duhová klubíčka, proto se neozývám tak často.  Některé z vás mají pocit, že mám elektrický háček. Věřte mi, že já mám pocit, že to jde všechno strašně moc pomalu.  A navíc ty velké věci tak dlouho trvají. A je pro mne super zjištění, že nezáleží na délce klubíčka, ale na tom, co zrovna háčkuju.  Pro srovnání, dámské pončo z příze Butterfly 1500 mi zabralo méně času, než mandala, na které zrovna pracuju, která bude z klubíčka 750m.  Dneska se konečně pokusím sepsat návod na dětské šatičky.  Nedávno jsem někde zahlédla diskusi o tom, že jsou všude návody jen na "malé holky".  Vzhledem k tomu, že tady mám teď docela dost klubíček, pokusím se sepsat i návod třeba na šatičky na 11 let?  Budu určitě ráda, když mi napíšete jestli by o to byl zájem.  Já mám doma 2 kluky a nev

Háčkovaná čepko- čelenka

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte se k nám přidat Bandorka háčkování KLIK   Pěkný podvečer šikulky, dneska jsem pro vás sepsala návod na něco mezi čepkou a čelenkou.  Musím říct, že jsem z výsledku moc nadšená a možná ji udělám i pro sebe.  Čelenky jsou fajn, ale tohle je takové neobvyklé, není to ani čepka na drdol, protože to je o něco nižší. A protože jsem ji chtěla malinko ozdobit a aplikace by se tak úplně nehodila, stáhla jsem ji v jednom místě přízí do mašličky.  Použila jsem novinku od  VlnaHep  přízi Patty a háček č. 4. Přijde mi, že ta příze je krásně pružná a opravdu čepička skvěle sedí.  Myslela jsem, že ji budu muset v horní části zužovat, ale nebylo to potřeba. Skvěle přilnula k hlavě.  Čepičko-čelenka  je cca na obvod 53 cm, ale jak vidíte, na hlavu jsem ji dostala i já (obvod 55cm).  Stačila mi tak půlka klubíčka. Prvně si uháčkujeme lem (od lemu jsem háčkovala poprvé :) 1. řada - uháčkovala jsem si 12

Háčkovaný motýlek

Pokud si nechcete nechat ujít novinky, pojďte  přidat ke mně do skupinky Bandorka háčkování KLIK   Krásný podvečer sikulky,  dneska ráno jsem uviděla někde ve FB skupince takové šité motýlky a líbil se mi ten princip, jak moc byly jednoduché a proto jsem se rozhodla, že je zkusím udělat podobně, ale háčkem. Udělala jsem je mnohem menší než byly ty šité, ale právě proto, abych si je mohla pověsit na větvičku. Použila jsem nějaký zbytek příze Alize Bella Batic.  Barvičky mají krásné jemné plynulé přechody a to se mi na motýlkovi moc líbí.  Myslím ale, že je naprosto jedno, jakou přízi použijete.  Prostě využijte nějaké zbytečky.  Háček jsem si vzala č. 2. Tyto motýlky zvládne opravdu i opravdový začátečník.  Není na nich opravdu vůbec nic těžkého.  Použité zkratky: mk ... magický kruh ks ... krátký sloupek pds ... polodlouhý sloupek  ds ... dlouhý sloupek  po ... pevné oko V základu si uháčkujeme dva půlkruhy.  Je